Поврзи се со нас

Вести

Младите гостиварци во еколошка акција

Објавено

на

 

Под мотото „Не загадувај, корпата е тука со причина“ утре (недела, 5 ноември) во Гостивар ќе биде спроведена еколошка акција за чистење на градскиот парк. Со оваа активност се означува почетокот на кампањата #KeepGostivarClean која ќе ја спроведе YMLP Club, невладина организација на млади од Гостивар.

„Поддржете не за да спречиме загадување и нелегелно фрање на ѓубре, кое е чест проблем во градот. Ќе собираме отпадоци, ќе садиме растенија и ќе поставуваме знаци, но најважно од се, ќе се забавуваме. Ќе бидат обезбедени ракавици и торби за отпадоците“, повикуваат организаторите на еколошката акција потенцирајќи дека собирањето на учесниците е пред општинската зграда во 14 часот од каде сите заедно ќе се упатат кон паркот.

Активноста е овозможена преку проектот impACT имплементиран од Democracy Lab и Платформата за зајакнување на младите со поддршка на проектот на УСАИД за Граѓанско учество.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Спортпред 13 часа

Тајсон Фјури и Олександр Усик по 25 години ќе боксуваат за шампион во тешка категорија

Избори 2024пред 15 часа

ДИК: Прегласување и разрешени избирачките одбори во избирачките места 1470/1, 1470, 1194, 1202, 1844, 1272 и 2101

Гостиварпред 18 часа

Поставени нови иновативни корпи за отпушоци во центарот на Гостивар

Здравје и убавинапред 20 часа

Светски ден на ретката болест порфирија

Спортпред 2 дена

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Македонијапред 2 дена

УЈП ги потсетува граѓаните да ги проверат своите годишни даночни пријави за 2023

Гостиварпред 2 дена

Генералка викенд 2024 – Гостивар заеднички исчистен на неколку локации

Гостиварпред 2 дена

Советот на Општина Гостивар одобри јавно-приватно партнерство за поставување соларни панели на општински објекти

Гостиварпред 2 дена

Приведен жител на Дебреше поради закани и кражба на мобилен телефон

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена