Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Младите од ДУИ им подарија цвеќиња на медицинарите во Гостивар

Објавено

на

Членови на Форумот на млади на ДУИ во Гостивар ги посетија Општата болница и Здравствениот дом и подарија цвеќе на медицинскиот персонал.

„Ова е начин на кој искажуваме почит кон медицинските работници за нивниот максимален ангажман во битката против Covid-19 и спроведувањето на процесот на  вакцинација. Ова е нашето големо „благодарам“ за медицинскиот персонал, кој неуморно работи и дава најголем придонес да се надмине предизвикот на векот со кој е соочен целиот свет, а се нарекува војна со невидлив непријател.“, соопштија од форумот додавајќи дека продолжуваат да дејствуваат со секојдневни активности.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të rinjtë e BDI-së u dhuruan lule personelit mjekësor në Gostivar

Објавено

на

Anëtarë të Forumit të të rinjve të BDI-së në Gostivar i vizituan Spitalin e përgjithshëm dhe Shtëpinë e shëndetit dhe u dhuruan lule personelit mjekësor.

“Kjo është mënyrë në të cilën e shprehim respektin ndaj punëtorëve mjekësorë për angazhimin e tyre maksimal në betejën kundër Covid-19 dhe zbatimin e procesit të vaksinimit. Ky është “,falenderimi” ynë i madh për personelin mjekësor, i cili punon palodhshëm dhe jep kontributin më të madh që të tejkalohet sfida e shekullit me të cilën është e ballafaquar e gjithë bota, kurse quhet betejë me armik të padukshëm.”, njoftuan nga forumi duke shtuar se vazhdojnë të veprojnë me aktivitete të përditshme.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена