Поврзи се со нас

Вести

Të rinjtë e BDI-së u dhuruan lule personelit mjekësor në Gostivar

Објавено

на

Anëtarë të Forumit të të rinjve të BDI-së në Gostivar i vizituan Spitalin e përgjithshëm dhe Shtëpinë e shëndetit dhe u dhuruan lule personelit mjekësor.

“Kjo është mënyrë në të cilën e shprehim respektin ndaj punëtorëve mjekësorë për angazhimin e tyre maksimal në betejën kundër Covid-19 dhe zbatimin e procesit të vaksinimit. Ky është “,falenderimi” ynë i madh për personelin mjekësor, i cili punon palodhshëm dhe jep kontributin më të madh që të tejkalohet sfida e shekullit me të cilën është e ballafaquar e gjithë bota, kurse quhet betejë me armik të padukshëm.”, njoftuan nga forumi duke shtuar se vazhdojnë të veprojnë me aktivitete të përditshme.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Локални избори 2022

Младите од ДУИ им подарија цвеќиња на медицинарите во Гостивар

Објавено

на

Членови на Форумот на млади на ДУИ во Гостивар ги посетија Општата болница и Здравствениот дом и подарија цвеќе на медицинскиот персонал.

„Ова е начин на кој искажуваме почит кон медицинските работници за нивниот максимален ангажман во битката против Covid-19 и спроведувањето на процесот на  вакцинација. Ова е нашето големо „благодарам“ за медицинскиот персонал, кој неуморно работи и дава најголем придонес да се надмине предизвикот на векот со кој е соочен целиот свет, а се нарекува војна со невидлив непријател.“, соопштија од форумот додавајќи дека продолжуваат да дејствуваат со секојдневни активности.

Популарно изминативе 100 дена