Поврзи се со нас

Македонија

МНР го објави списокот на преживеаните патници во несреќата во Бугарија

Објавено

на

Министерството за надворешни работи доби официјална потврда од надлежните институции на Бугарија за седум повредени патници во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, близу Софија.

МНР го споделува списокот на повредените патници, кои, како што наведуваат оттаму, се наоѓаат во добра здравствена состојба и во моментов се хоспитализирани во софиската државна болница „Пирогов“:

 1. Ебип Пајазитовски (24.09.1972), државјанин на Северна Македонија
 2. Ѓула Јашаровска (16.06.1972), државјанин на Северна Македонија
 3. Зулејха Јашаровска (12.05.2005), државјанин на Северна Македонија
 4. Минир Јашаровски (06.01.1971), државјанин на Северна Македонија
 5. Медина Љутвиј (21.05.1996), државјанин на Северна Македонија
 6. Љуљзим Сулејмани (04.05.1995), државјанин на Србија
 7. Орхан Алити (12.04.1976), државјанин на Белгија.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена

Вести

MPJ e shpalli listën e pasagjerëve të mbijetuar në aksidentin në Bullgari

Објавено

на

Ministria e Punëve të Jashtme ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Bullgarisë për shtatë pasagjerë të lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën “Struma”, afër Sofjes.

Ministria e Punëve të Jashtme ndan listën e pasagjerëve të lënduar, të cilët, siç bëjnë të ditur nga atje, janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe aktualisht janë të shtruar në Spitalin Shtetëror të Sofjes “Pirogov”:

 1. Ebip Pajazitovski (24.09.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 2. Gjula Jasharovska (16.06.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 3. Zulejha Jasharovska (12.05.2005), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 4. Minir Jasharivski (06.01.1971), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 5. Medina Lutvih (21.05.1996), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 6. Lulzim Sulejmani (04.05.1995), shtetas i Sërbisë
 7. Orhan Aliti (12.04.1976), shtetas i Belgjikës.

Популарно изминативе 100 дена