Поврзи се со нас

Македонија

МНР го објави списокот на преживеаните патници во несреќата во Бугарија

Објавено

на

Министерството за надворешни работи доби официјална потврда од надлежните институции на Бугарија за седум повредени патници во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, близу Софија.

МНР го споделува списокот на повредените патници, кои, како што наведуваат оттаму, се наоѓаат во добра здравствена состојба и во моментов се хоспитализирани во софиската државна болница „Пирогов“:

 1. Ебип Пајазитовски (24.09.1972), државјанин на Северна Македонија
 2. Ѓула Јашаровска (16.06.1972), државјанин на Северна Македонија
 3. Зулејха Јашаровска (12.05.2005), државјанин на Северна Македонија
 4. Минир Јашаровски (06.01.1971), државјанин на Северна Македонија
 5. Медина Љутвиј (21.05.1996), државјанин на Северна Македонија
 6. Љуљзим Сулејмани (04.05.1995), државјанин на Србија
 7. Орхан Алити (12.04.1976), државјанин на Белгија.
Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 1 недела

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 2 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

MPJ e shpalli listën e pasagjerëve të mbijetuar në aksidentin në Bullgari

Објавено

на

Ministria e Punëve të Jashtme ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Bullgarisë për shtatë pasagjerë të lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën “Struma”, afër Sofjes.

Ministria e Punëve të Jashtme ndan listën e pasagjerëve të lënduar, të cilët, siç bëjnë të ditur nga atje, janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe aktualisht janë të shtruar në Spitalin Shtetëror të Sofjes “Pirogov”:

 1. Ebip Pajazitovski (24.09.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 2. Gjula Jasharovska (16.06.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 3. Zulejha Jasharovska (12.05.2005), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 4. Minir Jasharivski (06.01.1971), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 5. Medina Lutvih (21.05.1996), shtetas i Maqedonisë së Veriut
 6. Lulzim Sulejmani (04.05.1995), shtetas i Sërbisë
 7. Orhan Aliti (12.04.1976), shtetas i Belgjikës.
Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена