Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

МНТ Online: Вечерва од 20 часот претставата „Изгубени германци“ (линк)

Македонскиот народен театар како најстара и најголема театарска установа во Македонија, покажува како треба да се однесува една вистинска институција во примеров, културна. Овозможувајќи на целата македонска јавност нивните театарски дела да се гледаат онлајн.

Вечерва на репертоарот е: „Изгубени германци“ во режија на Слободан Унковски, автор Дејан Дуковски.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Зголеми
Контраст
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!