Поврзи се со нас

Гостивар

Мобилниот даночен шалтер на УЈП месецов во Маврово Ростуше и Врапчиште

Управата за јавни приходи во текот на март неколкупати ќе постави мобилен даночен шалтер за жителите на општините Маврово Ростуше и Врапчиште.

Според распоредот објавен од УЈП, мобилниот даночен шалтер во Општина Маврово и Ростуше ќе биде на 6, 13, 20 и 27 март, додека во Врапчиште на 3 и 24 март. На двете места шалтерот ќе се постави пред општинските згради и ќе биде активен во периодот од 10 до 14 часот.
Даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии.

„Граѓаните и фирмите, без да го напуштат своето место на живеење или седиште, можат да ги добијат сите даночни услуги и информации преку мобилните шалтери, да ги достават сите видови на даночни пријави, барања како и да ги подигнат сите документи што ги издава Управата“, наведуваат од УЈП.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!