Поврзи се со нас

Гостивар

Момче ја нападнало својата баба, завршило во ПС Гостивар

Објавено

на

Вчера (7 мај) во 11 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 21-годишниот Р.С. од гостиварско село, кој непосредно пред тоа бил пријавен од неговата 77-годишна баба дека физички ја нападнал, по што бил задржан во Полициската станица Гостивар.

Се расчистува и документира случајот и на лицето ќе  му биде изготвен соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена