fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Момче од Гостивар со денови ја држел својата девојка во заложништво

Објавено

на

Вчера околу 14:30 часот во Полициската станица Гостивар, 22- годишната Х.М. пријавила дека од страна на И.М.(32) со кого била во љубовна врска околу три дена била противправно држена во угостителски објект во Гостивар.

Таа последниот ден почувствувала здравствени проблеми при што од страна на И.М. била однесена во Медицинскиот центар-Гостивар каде и била укажана лекарска помош, а околу 01:30 часот вчера била оставена пред нејзиниот дом.

Од МВР преземаат мерки за пронаоѓање на И.М. како и целосно расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!