Поврзи се со нас

Македонија

Монтенегро маркети со скратено работно време, вработените ќе добијат бонуси

Во согласност со моменталната ситуација со корона вирусот, почитувајќи ги препораките и мерките даедени од владата, се со цел заштита на здравјето на граѓаните, како и секогаш, интегрирани во животот на граѓаните од Гостивар, Монтенегро маркети соопштија дека ќе работат со скратено работно време. Воедно апелираа до граѓаните да ги почитуваат препораките за заштита од вируси.

Монтенегро маркети упатија благодарност до своите вработени. Тие од фирмата ќе добијат бонуси и дополнителни дневници.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!