fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Mотоциклист се бори за живот откако удрил во дрво утрово во Гостивар

Објавено

на

Во Гостивар, мотоциклист се бори за живот откако удрил во дрво

Во сообраќајна несреќа која утрово се случила на улицата „Балиндолска“, Во Гостивар, утрово тешко е повреден мотоциклист. По несреќата тој е пренесен на скопските клиники со сериозни повреди и во неконтактибилна состојба.
Според информации од СВР Тетово, околу 8 часот, Е.О. (37) од гостиварското село Дуф, додека управувал мотоцикл „сузуки“ во близина на железничкиот мост, од сé уште неутврдени причини изгубил контрола и удрил во дрво покрај коловозот. Од ударот се задобил со повреди по главата и телото и во бесвесна состојба е пренесен во гостиварската болница, од каде како итен случај е испратен на скопски клиники.
По извршениот увид, со овластување на јавен обвинител, утврдено е дека мотоциклистот немал возачка дозвола, а мотоциклот не бил регистриран. Која била причината и поединостите кои довеле до, допрва ќе се утврдуваат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!