Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Мозгалка: Колку осмици има на сликата?

Добро погледнете ја оваа, само на прв поглед наивна слика. Потоа одговорете колку осмици гледате и набрзо ќе сфатите дека воопшто не е наивна.

За почеток ги имате опциите: 4, 5, 7 или 9, па ако вашиот одговор не гласи така, во старт сте елиминирани.

Луѓето на интернет воглавно се објаснуваат помеѓу 5 и 9 што мислите вие?

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!