Поврзи се со нас

Гостивар

Можност за млади без работа, по 11.000 денари месечно за практиканство

Објавено

на

Неделава Агенцијата за вработување го објави јавниот повик за практиканство кој се однесува на сите невработени лица до 29 години, со минимум завршено средно образование, кои немаат работно искуство. Лицата ќе бидат вклучени како практиканти во период до три месеци кај работодавачи, заради стекнување на одредени практични знаења и вештини.

За секој кандидат кој ќе биде избран се предвидува финансиска поддршка во износ од 11 илјади денари месечно  (со вклучено осигурување за инвалидност и телесно оштетување причинето со повреда на работа и професионална болест и данок на личен доход)  за периодот за кој се извршува практичната обука.

Заинтересираните невработени лица можат да аплицираат се до исполнување на предвидениот опфат на корисници, се вели во огласот, а пријавувањето се врши во работните клубови на Центрите за вработување, секој работен ден од 8 до 14 часот.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена