fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Мртов маж извлечен од Вардар кај гостиварско Чегране, првичните сознанија се дека бил застрелан

Објавено

на

Вчера (31 декември) во 13.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека под мост помеѓу селата Чегране и Тумчевиште, во реката Вардар, бил забележан човечки труп. Телото било извадено од Противпожарната единица од Гостивар.

Основното јавно обвинителство Гостивар извршило увид на лице место, од каде соопштија дека мажот бил на возраст меѓу 30 и 40 години, а првичните сознанија упатуваат дека станува збор за насилна смрт предизвикана од истрели од огнено оружје.

Со цел утврдување на причините за смртта како и идентификација на жртвата, јавниот обвинител издал наредба за обдукција на телото на починатиот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!