fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Објавено

на

Вчера (22 октомври) околу 16.20 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентен центар Гостивар било пријавено дека кај нив има починато лице.

МВР соопшти дека според пријавеното, во чајџилница во Гостивар, на И.Р. 78-годишен од Гостивар кој бил гостин во објектот во еден момент му се слошило. Потоа со Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентниот центар Гостивар, каде што од страна на лекар била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!