fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

МВР официјално за приведувањето на сопственик на локал во Добридол

Објавено

на

На 04.11.2020 во 17.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода М.И.(32)од с.Добридол, гостиварско, сопственик на угостителски објект во село Добридол, поради сомнение дека сторил кривично дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“.

По претходна пријава, полициски службеници и инспектор од Државниот пазарен инспекторат Гостивар извршиле контрола во угостителскиот објект, кој од претходно бил затворен од ДПИ – Гостивар, при што во објектот биле затекнати повеќе лица кои присуствувале на семејна веселба.

По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!