Поврзи се со нас

Македонија

МВР во потрага по Мијалков, се бара со национална потерница

Објавено

на

  Министерството за внатрешни работи ја објави потерницата која е распишана за Сашо Мијалков. Станува збор за национална потерница.

  На поранешниот шеф на УБК вчера му беше определена мерка домашен притвор со 24-часовен надзор, но полицијата од вчера не може да го пронајде. Поради ова, Министерството за внатрешни работи распиша национална потерница, а од Кривичниот суд соопштија дека веќе е одобрено и распишување на меѓународна потерница.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!