Поврзи се со нас

Македонија

МВР вработува 600 полицајци, во СВР Тетово предвидени 60 места

Објавено

на

  Министерството за внатрешни работи објави оглас за вработување на 600 полицајци во Секторите за внатрешни работи низ земјава и тоа:

  1.Сектор за внатрешни работи Скопје ——————————– 100 извршители
  2. Сектор за внатрешни работи Струмица —————————– 40 извршители
  3. Сектор за внатрешни работи Охрид ———————————- 40 извршители
  4. Сектор за внатрешни работи Битола ——————————— 40 извршители
  5. Сектор за внатрешни работи Тетово ———————————- 60 извршители
  6. Сектор за внатрешни работи Велес ———————————– 40 извршители
  7. Сектор за внатрешни работи Штип ———————————– 70 извршители
  8. Сектор за внатрешни работи Куманово —————————– 40 извршители
  9. Регионален центар за гранични работи Север ——————– 50 извршители
  10. Регионален центар за гранични работи Запад ——————– 40 извршители
  11. Регионален центар за гранични работи Југ ————————- 40 извршители
  12. Регионален центар за гранични работи Исток ——————– 40 извршители

  Кандидатите треба да ги исполнуваат следните општи услови:

  – да е државјанин на Република Северна Македонија;
  – да е полнолетен, а да не наполнил 25 години живот ако за првпат заснова работен однос на работно место во Министерството за кое е предвидено средно образование;
  – активно да го користи македонскиот јазик и неговото кирилско писмо;
  – со безбедносна проверка да е утврдено дека не постои безбедносен ризик од вработување на кандидатот;
  – да има завршено најмалку четиригодишно средно образование;
  – да е здравствено и психофизички способен;
  – со правосилна пресуда да не му е изречена казна забрана на вршење професија, дејност или должност;
  – да не е член на политичка партија или член на органи и тела на политичка партија и
  – да има положено тест за интегритет.

  1. Кандидатите треба да ги исполнуваат следните посебни услови:
   – потребна телесна висина од најмалку 175 см. (маж), односно 165 см. (жена)
   – висока лична физичка подготвеност.
  2. Заинтересираните кандидати задолжително да достават докази за исполнување на потребните услови за работното место, во оригинал или копија заверена на нотар и тоа:
   – извод од матична книга на родените,
   – диплома за завршено четиригодишно средно образование и
   – две фотографии, со димензии 3,5 см х 4,5 см.

  Кон пријавата, кандидатот задолжително доставува своерачно потпишана изјава со која потврдува дека истиот не е член на политичка партија или член на органи и тела на политичка партија.

  Пријавата со потребната документација, кандидатот е должен да ја поднесе ЛИЧНО во едно од определените места за пријавување, и тоа:
  – Сектор за внатрешни работи Скопје:
  – Полициска станица од општа надлежност-Гази Баба,
  – Полициска станица од општа надлежност-Бит Пазар и
  – Полициска станица од општа надлежност-Карпош.
  – Сектор за внатрешни работи Битола;
  – Сектор за внатрешни работи Велес;
  – Сектор за внатрешни работи Куманово;
  – Сектор за внатрешни работи Тетово;
  – Сектор за внатрешни работи Охрид;
  – Сектор за внатрешни работи Струмица,
  – Сектор за внатрешни работи Штип.

  Рокот за доставување на пријавите изнесува 15 (петнаесет) дена, сметано од наредниот ден од денот на објавување на јавниот оглас (не сметајќи го денот на самото објавување).

  Целиот оглас може да го најдете на веб страницата на МВР.

  Сподели ја веста:

  ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

  Дали користите PayPal?

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Гостиварпред 3 недели

  Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

  Гостиварпред 1 месец

  Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

  Спортпред 1 месец

  Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

  Спортпред 2 месеци

  МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

  Спортпред 2 месеци

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 2 месеци

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 месеци

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 2 месеци

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 2 месеци

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 3 месеци

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 3 месеци

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Здравје и убавинапред 2 недели

  Внимателно во природа, заштитете се од крлежи, оси, стршлени…

  Гостиварпред 1 недела

  Градскиот стадион во Гостивар добива нов современ лик

  Гостиварпред 2 недели

  Утре цел Гостивар и селата без струја неколку часа!

  Гостиварпред 1 недела

  Нов потфат на сопружниците Зендели од Гостивар, го искачија највисокиот врв во Иран

  Гостиварпред 2 недели

  Прекин на струјата утре во села и населби во Гостивар и Врапчиште

  Гостиварпред 2 недели

  Амбасадорот на Кина и Зам.Амбасадорот на Италија уживаа во убавините на НП Маврово

  Гостиварпред 2 недели

  Наградени математичари на прием кај градоначалникот Таравари

  Гостиварпред 2 недели

  Благодарница за скијачот Виктор Петков од Општина Гостивар

  Гостиварпред 1 недела

  Изложба во Гостивар: Девојките често добиваат сексуално вознемирувачки пораки по интернет

  Македонијапред 6 дена

  За влез во ЕУ од 2023 година, задолжително ETIAS барање и 7 евра влезница

  Занимливостипред 2 недели

  Роверот на НАСА сними човечки отпад на Марс

  Гостиварпред 2 недели

  Кога ќе има конечна ранг листа за социјалните станови во Гостивар?

  Македонијапред 2 недели

  Деца од социјални семејства на бесплатен седумдневен летен одмор

  Гостиварпред 32 минути

  Гостиварец спроведен во затворот во Тетово

  Македонијапред 1 час

  Мицкоски: Ковачевски да го одбие предлогот, а јас ќе го повлечам барањето за предвремени избори

  Македонијапред 1 час

  Ковачевски: Време е за мудри одлуки – предлогот ги инкорпорира нашите забелешки и има чист став за јазикот

  Вестипред 5 часа

  За поголема безбедност на туристите во Албанија воведени полициски патроли на велосипеди и 29 здравствени центри

  Гостиварпред 7 часа

  Загина 24 годишно момче во несреќа на патот Гостивар-Кичево

  Здравје и убавинапред 7 часа

  Совети за заштита од Сонцето и опасностите по кожата

  Гостиварпред 8 часа

  Уапсена 29 годишна девојка утрово во Гостивар

  Рецептипред 9 часа

  Десерт за денес: Сочен колач со цреши

  Македонијапред 9 часа

  Средба Ковачевски – Мицкоски за францускиот предлог

  Здравје и убавинапред 10 часа

  Вежба делотворна против целулит

  Занимливостипред 21 час

  (ВИДЕО) Футуристички хотел над облаците кој ќе може да прими 5.000 гости

  Гостиварпред 22 часа

  Физички напади во Гостивар и во Беловиште

  Македонијапред 23 часа

  Протест пред Владата со повик да не се прифати францускиот предлог

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена