Поврзи се со нас

Вести Гостивар

МЗТ Скопје по седми пат стана шампион на Македонија

Со резулат (3:0) во финалната серија, кoшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален натпревар го победија Работнички со 85:78.

До седмата титула која е освоена во последните осум години МЗТ дојде преку елиминација на КК Гостивар во полуфиналето и елиминација на Работнички во финалето. Во регуларниот дел од првенството завшија на 1. позиција.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!