fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

МЗТ Скопје поведе со 1-0 против КК Гостивар

Објавено

на

МЗТ Скопје поведе во полуфиналето против КК Гостивар, на домашен терен славеше со 87:68, по четвртини (20:22, 24:18, 27:14, 16:14).

Избраниците на Ѓорѓи Кочов одиграа одличен меч, по класичната резултатска нишалка во првото полувреме кое заврши со предност од 4 поени за домаќините. Во третата четвртина МЗТ си обезбеди предност која во еден период изнесуваше и 18 поени, што беше доволна разлика искусниот тим на домаќинот рутински да го заврши натпреварот и обезбедат предност од 1:0.

Предраг Самарџиски беше најдобар во победата на МЗТ Скопје, постигна 16 поени и 7 скока, Младеноски запиша 12, Вудард и Медфорд постигнаа по 10. Кај КК Гостивар Ефианаи со 15 поени беше најефикасен, Тасоски и Сегариќ постигнаа по 10, Костоски и Димчевски по 9 поени.

Ова е само прв натпревар од полуфиналната серија која се игра до три победи. Веќе во вторник КК Гостивар ќе има можност за ревенаш на домашен терен во Младост.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 10 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 13 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 17 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!