Поврзи се со нас

Гостивар

На гинекологија во Гостивар во подготовка VIP соби за родилки

Објавено

на

На гинеколошко-акушерското одделение во општата болница „Д-р Ферит Мурад“ во Гостивар, во тек се работите за уредување на VIP соби за родилки. Во посебен дел, кој ќе има чекална и рецепција, се градат четири простории, секоја со сопствен тоалет. Собите ќе бидат еднокреветни, опремени со телевизори и во нив жените ќе може да имаат придружба за време на престојот.

„Пандемијата малку ја одолговлечи реализацијата на проектот, но сега веќе работите течат. Во овие VIP соби ќе се сместува по една пациентка и тука ќе ги има сите услови, како во хотел. Значи сопствен тоалет, фрижидер, телевизор, клима уред и доколку сака може да има придружник. Се разбира користењето на овие соби ќе се наплаќа, надвор од здравствените услуги, кои се бесплатни. Сакаме на пациентките да им овозможиме еден вид луксузни услови, кои се тренд и многу барани последните години“, рече д-р Агим Јакупи, раководител на одделението.

Ентериерно уредување Гинекологија Гостивар.

Во истиот дел се подготвува и просторија за пациентки со посебни потреби, која ќе биде соодветно опремена.

Според најавите VIP делот на гинекологија во Гостивар треба да биде целосно завршен и пуштен во употреба до Нова година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Македонијапред 48 минути

Нова цена на бензините од полноќ, дизелот без промена

Гостиварпред 52 минути

Тридневни податоци: Во земјава 889 нови позитивни на корона, во Гостивар 29

Гостиварпред 2 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Македонијапред 4 часа

Македонско-бугарската комисија усвои препораки за заедничко чествување на личности од средниот век

Гостиварпред 6 часа

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 8 часа

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 8 часа

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 20 часа

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 22 часа

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 1 ден

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 1 ден

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Гостиварпред 1 ден

Владиката г.Јосиф чиноначалствуваше со света литургија во „Пресвета Богородица“ во Гостивар

Спортпред 1 ден

Столе Димитриевски МВП на дуелот со Барселона

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 6 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Гостиварпред 2 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Në gjinekologji në Gostivar në përgatitje VIP dhoma për lehonat

Објавено

на

Në repartin gjinekologjik-akusherik në spitalin e përgjithshëm “Dr. Ferid Murad” në Gostivar, rrjedhin punët për rregullimin e VIP dhomave për lehona. Në pjesë të veçantë, e cila do të ketë dhomë të pritjes dhe recepsion, ndërtohen katër hapësira, secila me toalet personal. Dhomat do të jenë njëkrevatëshe, të pajisur me televizion dhe në to gratë do të mund të kenë shoqëri gjatë kohës së qëndrimit.

“Pandemia pak e zgjati realizimin e projektit, por tashmë punët rrjedhin. Në këto VIP dhoma do të akomodohet nga një paciente dhe këtu do të ketë të gjitha kushtet, si në hotel. Domethënë toalet personal, frigorifer, televizor, klimë dhe nëqoftëse don mund të ketë shoqërues. Sigurisht shfrytëzimi i këtyre dhomave do të paguhet, jashtë shërbimeve shëndetësore, të cilat janë falas. Duam pacienteve t’ju mundësojnë një lloj kushte luksoze, të cilat janë trend dhe shumë të kërkuara vitet e fundit”, tha dr. Agim Jakupi, udhëheqës i repartit.

Rregullimi i mbrendshëm Gjinekologji Gostivar.

Në të njëjtën pjesë përgatitet edhe hapësirë për paciente me nevoja të veçanta, e cila do të pajiset në mënyrë adekuate.

Sipas njoftimeve VIP pjesa e gjinekologjisë në Gostivar duhet të jetë plotësisht e mbaruar dhe e lëshuar në përdorim deri në Vitin e ri.

Популарно изминативе 100 дена