Поврзи се со нас

Гостивар

На гинекологија во Гостивар во подготовка VIP соби за родилки

Објавено

на

На гинеколошко-акушерското одделение во општата болница „Д-р Ферит Мурад“ во Гостивар, во тек се работите за уредување на VIP соби за родилки. Во посебен дел, кој ќе има чекална и рецепција, се градат четири простории, секоја со сопствен тоалет. Собите ќе бидат еднокреветни, опремени со телевизори и во нив жените ќе може да имаат придружба за време на престојот.

„Пандемијата малку ја одолговлечи реализацијата на проектот, но сега веќе работите течат. Во овие VIP соби ќе се сместува по една пациентка и тука ќе ги има сите услови, како во хотел. Значи сопствен тоалет, фрижидер, телевизор, клима уред и доколку сака може да има придружник. Се разбира користењето на овие соби ќе се наплаќа, надвор од здравствените услуги, кои се бесплатни. Сакаме на пациентките да им овозможиме еден вид луксузни услови, кои се тренд и многу барани последните години“, рече д-р Агим Јакупи, раководител на одделението.

Ентериерно уредување Гинекологија Гостивар.

Во истиот дел се подготвува и просторија за пациентки со посебни потреби, која ќе биде соодветно опремена.

Според најавите VIP делот на гинекологија во Гостивар треба да биде целосно завршен и пуштен во употреба до Нова година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Следете нè и на Facebook

Гостиварпред 1 час

Настан во Гостивар „Дарувај љубов, за да добиеш љубов“ за децата и лицата со попреченост

Македонијапред 2 часа

Поевтинуваат бензините

Гостиварпред 2 часа

Приведен гостиварец за издржување на затворска казна

Вестипред 2 часа

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Гостиварпред 3 часа

Возило излетало од патот Гостивар-Кичево

Македонијапред 4 часа

Почна исплатата на социјалната помош за ноември

Деца Родителипред 4 часа

Родителите да ги учат децата на љубезност и сочувство

Македонијапред 6 часа

Закани за бомби во пет училишта во Кавадарци

Вестипред 6 часа

Стапуваат во сила ограничувања на цената на руската нафта и европското ембарго

Гостиварпред 7 часа

Облачно време и во текот на следните денови

Спортпред 17 часа

СП2022: „Петлите“ на „Гордиот Албион“ – „Лалињата“ на „Гаучосите“

Гостиварпред 20 часа

Гостиварско-Син со агресија и закани кон својата мајка

Македонијапред 24 часа

Рекорден број на новинари и медиумски работници на Изборното собрание на ЗНМ

Гостиварпред 1 недела

Ниќифорово може да даде уште една потврда дека Македонија е библиска земја

Гостиварпред 2 недели

Приведен 20 годишник на патот Маврови Анови-Дебар, физички се пресметувал со брачен пар

Интервјупред 4 дена

ИНТЕРВЈУ со Митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф по повод 10 години епископски чин

Гостиварпред 1 недела

Шествековната црква во Леуново заштитена од ризик, жителите горди и благодарни

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци со 3-то место на Младинското екипно првенство во шах

Гостиварпред 2 недели

Секој заслужува радост! Донаторска акција во Гостивар за децата од Дневен центар и ранливи семејства

Гостиварпред 2 недели

Фудбалерите и ФК Гостивар во хумана акција за помош на загрозени семејства

Гостиварпред 2 недели

Пет лица уапсени во Гостивар заради бесправна градба на објект

Гостиварпред 4 дена

Ќе има ли новогодишно украсување на Гостивар?

Гостиварпред 2 недели

Нова фасада и прозорци во училиштето во Циглана

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Гостиварпред 2 недели

Украле „швајц“ апарат и го продале во отпад, приведени две лица во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

АА: Патот Маврово-Дебар, пат на смртта. Итно да се интервенира!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 4 недели

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 1 месец

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 2 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 2 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 2 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 4 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 4 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 5 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 6 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në gjinekologji në Gostivar në përgatitje VIP dhoma për lehonat

Објавено

на

Në repartin gjinekologjik-akusherik në spitalin e përgjithshëm “Dr. Ferid Murad” në Gostivar, rrjedhin punët për rregullimin e VIP dhomave për lehona. Në pjesë të veçantë, e cila do të ketë dhomë të pritjes dhe recepsion, ndërtohen katër hapësira, secila me toalet personal. Dhomat do të jenë njëkrevatëshe, të pajisur me televizion dhe në to gratë do të mund të kenë shoqëri gjatë kohës së qëndrimit.

“Pandemia pak e zgjati realizimin e projektit, por tashmë punët rrjedhin. Në këto VIP dhoma do të akomodohet nga një paciente dhe këtu do të ketë të gjitha kushtet, si në hotel. Domethënë toalet personal, frigorifer, televizor, klimë dhe nëqoftëse don mund të ketë shoqërues. Sigurisht shfrytëzimi i këtyre dhomave do të paguhet, jashtë shërbimeve shëndetësore, të cilat janë falas. Duam pacienteve t’ju mundësojnë një lloj kushte luksoze, të cilat janë trend dhe shumë të kërkuara vitet e fundit”, tha dr. Agim Jakupi, udhëheqës i repartit.

Rregullimi i mbrendshëm Gjinekologji Gostivar.

Në të njëjtën pjesë përgatitet edhe hapësirë për paciente me nevoja të veçanta, e cila do të pajiset në mënyrë adekuate.

Sipas njoftimeve VIP pjesa e gjinekologjisë në Gostivar duhet të jetë plotësisht e mbaruar dhe e lëshuar në përdorim deri në Vitin e ri.

Популарно изминативе 100 дена