fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Објавено

на

Попладнево се одиграа натпреварите од 8.коло од Втората македонска фудбалска лига. Во регионот Запад, на Градскиот стадион во Гостивар се сретнаа екипите на ФК Гостивар и Вардар од Форино.

Фудбалерите на двете екипи прикажаа пред се пожртвувана игра, без многу штедење во дуелите со многу прекини што се одрази на убавината на играта. Во натпревар без многу шанси, лидерот на табелата, екипата на Гостивар имаше блага иницијатива на теренот. Вардар Форино долго му парираше на фаворитот, се држеше и не дозволуваше гол во својата мрежа. Се до самиот финиш, кога во 81. минута попушти концентрацијата и по еден долг напад на домаќините, по центаршутот на Реџепи, Малиќ Белули со глава стрелаше за конечните 1:0, и нови три бода на гостиварци.

Со оваа победа екипата на ФК Гостивар се издвои на првото место со 5 бодови пред второпласираната екипа на Велешта. Форинци со 8 бодови се наоѓаат на осмата позиција.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!