Поврзи се со нас

Македонија

На граничните премини Табановце и Богородица се чека до еден час

Објавено

на

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира Автомото сојузот во последниот извештај за состојбата на патиштата.
АМСМ известува дека на граничниот премини Табановце и за излез и за влез од државата, времето на чекање е околу 30 – 60 минути, додека на Богородица, исто толку време се чека за излез од државата.
На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од 11 часот поради сообраќајна незгода на патниот правец Струмица – Валандово кај село Костурино, сообраќајот е во целосен прекин.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 3 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 3 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 5 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 6 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 7 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 7 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 9 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена