Поврзи се со нас

Вести Гостивар

На граничните премини Табановце и Богородица се чека до еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира Автомото сојузот во последниот извештај за состојбата на патиштата.
АМСМ известува дека на граничниот премини Табановце и за излез и за влез од државата, времето на чекање е околу 30 – 60 минути, додека на Богородица, исто толку време се чека за излез од државата.
На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од 11 часот поради сообраќајна незгода на патниот правец Струмица – Валандово кај село Костурино, сообраќајот е во целосен прекин.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно