Поврзи се со нас

Гостивар

Сопственик на локал во Гостивар задржан во полиција, имал гости во објектот

Денеска (16 март) околу 13 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 51-годишен гостиварец, сопственик на угостителски објект на улица „Гоце Делчев“. Полицијата соопшти дека локалот бил отворен спротивно на владината одлука и препораките за справување со „корона вирусот“, и неколку лица во внатрешноста на објектот користеле услуги, односно биле послужени со храна.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Министерството за внатрешни работи уште еднаш апелираше до граѓаните целосно и безусловно да ги почитуваат и да се придржуваат на владините одлуки, препораки и совети и укажува дека секое нивно непочитување адекватно ќе биде санкционирано согласно важечката законска регулатива.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!
Skip to content