Поврзи се со нас

Гостивар

На патот Маврово-Ниќифорово уапсени две лица

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (4.03.2023) во 19.45 часот на паркинг на регионалниот пат Маврово-Ниќифорово, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода А.Т.(40) и М.Т.(40), двајцата од Скопје, затоа што при преглед во возилото во кое биле и кај нив, кај А.Т. биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, предмети со остатоци од бела прашкаста материја и шише исполнето со течност.

Полицијата извести дека по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена