Поврзи се со нас

Вести Гостивар

На полноќ настапува предизборен молк

Вечерва на полноќ завршува изборната кампања за првиот круг на Претседателските избори, што ќе се одржи во недела на 21 април. Утре и на денот на гласањето до 19 часот е изборен молк. Забрането е водење кампања, медиумите не смеат да објавуваат информации за партиски активности, изјави, средби на учесници во изборите.  За време на молкот не е дозволено ниту објавување на политички маркетинг

Во претседателската трка се три кандидати: Блерим Река, под реден број 1 во гласачко ливче, Гордана Силјановска Давкова, реден број 2 и Стево Пендаровски, реден број 3 во гласачко ливче. Кандидатите имаа 20 дена кампања во која ги претставија своите програми пред гласачите и ја побараа нивната доверба.

Гласањето во недела на 21 април, почнува во седум часот наутро и ќе трае до 19 часот. На ден пред изборите, во сабота, ќе гласаат болни и изнемоштени, затвореници и лица во притвор.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!