Поврзи се со нас

Вести Гостивар

На последниот ден од учебната година оштетена влезната врата на училиштето во село Градец

Четириесетгодишната А.И.Х. од селото Градец, Општина Врапчиште пријавила дека вчера (10 јуни) помеѓу 16 и 22 часот и 40 минути, засега непознати сторители ја оштетиле влезната врата од Основното училиште „Мемет Дерала“ во ова село.  Покрај тоа, оштетена била и влезната врата во стариот објект на училиштето.

Полицијата соопшти дека се работи на расчистување случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!