Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 11/06/2019 | 11:58

На последниот ден од учебната година оштетена влезната врата на училиштето во село Градец

Четириесетгодишната А.И.Х. од селото Градец, Општина Врапчиште пријавила дека вчера (10 јуни) помеѓу 16 и 22 часот и 40 минути, засега непознати сторители ја оштетиле влезната врата од Основното училиште „Мемет Дерала“ во ова село.  Покрај тоа, оштетена била и влезната врата во стариот објект на училиштето.

Полицијата соопшти дека се работи на расчистување случајот.

Напишете коментар