Поврзи се со нас

Вести Гостивар

На позиција „пет“ во КК Гостивар ќе игра 120кг тешкиот Браон Бреди

Управата на КК Гостивар не мирува кога е во прашање нивната „маленкост“ и подготовките за сезоната што претстои. Денеска е реализиран договорот со играчот кој вчера беше најавен како трансфер „бомба“.

Американецот Браон Бреди е нов играч на КК Гостивар. Дваесет и три годишниот центар, треба да ја покрие позицијата пет, која беше најдефицитарна минатата сезона во „бело-синиот“ ростер.

Бреди е висок 203 сантиметри, тежок 120 килогограми, игра класичен центар – сидраш. На клубот од Гостивар треба му донесе висина во нападот и цврстина во одбраната. Во Гостивар се сели од клубот Houston Cougars кој се натпреварува во NCAA лига.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!