fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

На Табановце се чека 40 минути поради заминувањето на наши државјани за вакцинација во Србија

Објавено

на

На граничниот премин Табановце, поради зголемен интензитет, чекањето за излез од државата е околу 40 минути, информира утрово Автомото Сојузот на Македонија.

Гужвите се резултат на заминувањето на македонски државјани на вакцинација против ковид викендов во соседна Србија. Во текот на вчерашниот ден, според информациите од Стопанската комора прва доза вакцина примиле 1.100 стопанственици.

Бесплатни вакцини преку Независната угостителска комора се обезбедени и за угостителите, музичарите и туристичките работници. Граѓани одат да се имунизираат и на сопствена иницијатива.

фото:Стопанска комора

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!