Поврзи се со нас

Македонија

На Табановце запленета поголема количина на суплементи

Објавено

на

Од страна на царинските службеници на ГП Табановце на влез во државата, при контрола на товарно моторно возило се запленети поголема количина на непријавени суплементи и украсен камен, информира Царинска управа.

„Поради основано соменевање, на товарното моторно возило со македонски регистарски таблички и управувано од македонски државјанин, беше извршена детална контрола и притоа се пронајдени 490 пластични шишиња со по 30 портокалови капсули и 150 ленти со по 12 зелени таблети со непозната материја и без ознаки, како и амбалажа картонски кутии и лепенки со ознаки за суплементи за слабеење. Дополнително, во возилотото се пронајдени и непријавени 51 кутија со украсен камен за градежништво.“, стои во известувањето за заплената која се случила на 8 март.

Непријавената стока е привремено одземена и поради елементи за сторено кривично дело, предметот е предаден на понатамошна постапка на Одделението за истраги на Царинската управа, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена