fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

На Велики Четврток, ГАКУД „Браќа Ѓиновски“ ќе одржи велигденски концерт

Објавено

на

Градското аматерско културно уметничко друштво „Браќа Ѓиноски“ од Гостивар, во четврток ќе го одржи велигденскиот концерт со кој традицонално, 26 години по ред, го прославува големиот христијански празник Велигден.

Програмата ќе биде исполнета со народни ора и песни. Фолклорните групи ќе ги изведат сплетовите Водарки, Тресеница, Егејски сплет и други, а пред публиката ќе настапат и пејачите Перо Пандилоски и Славко Зафировски, со свои авторски и со македонски народни песни.

Концертот е закажан со почеток во 17.30 часот, на сцената на Центарот за култура АСНОМ во Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 6 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 8 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 9 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 9 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 10 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 13 часа

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 15 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!