fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Началникот на СВР Тетово, Амир Далипи во посета на Дневниот центар за деца со посебни потреби

Објавено

на

По повод Денот на полицијата, 7 Мај, началникот на Секторот за внатрешни работи Тетово, Амир Далипи заедно со и советниците во Министерството за внатрешни работи, Мухамед Реџепи, Андријана Савевска-Павловска и Ајтен Рамадани, го посетија Дневниот центар за деца со посебни потреби во Тетово и на раководството на оваа институција му врачија пригодни подароци, наменети за децата.

„Со денешната посета на овој Центар, Секторот за внатрешни работи Тетово на најнепосреден начин уште еднаш  покажа дека сите деца се исти и дека подеднакво заслужуваат грижа, љубов и внимание. Таквата емоција најконкретно беше споделена со децата од Центарот и со неговите вработени, чија професионална обврска е секојдневна грижа за нив.“, наведуваат од СВР.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!