Поврзи се со нас

Гостивар

Над 1.800 нови корона позитивни во земјава, во Гостивар 27

Објавено

на

  Во последните 24 часа направени се 6.173 тестови, а регистрирани се 1.865 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерство за здравство. По региони:
  • Скопје – 871
  • Битола – 177
  • Прилеп – 119
  • Куманово – 86
  • Охрид – 60
  • Кавадарци и Велес – по 53
  • Кичево – 46
  • Штип – 40
  • Струмица – 38
  • Тетово – 37
  • Гевгелија – 28
  • Гостивар – 27
  • Неготино – 24
  • Радовиш – 23
  • Струга и Ресен – по 22
  • Кочани – 21
  • Крушево – 20
  • Валандово – 15
  • Делчево – 14
  • Крива Паланка – 12
  • Свети Николе – 10
  • Богданци – 9
  • Пробиштип – 8
  • Берово – 6
  • Македонски Брод – 5
  • Демир Хисар – 4
  • Виница, Кратово и Демир Капија – по 3
  • Македонска Каменица и Пехчево – по 2
  • Дебар и Дојран – по 1
  Од вкупниот број на позитивни (1.865), регистрирани се 207 реинфекции.
  Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 8 починати лица: по 2 починати лица од Скопје (81г и 86г) и Битола (65г и 66г) и по едно починато лице од Прилеп (45г), Охрид (69г), Струмица (68г) и Валандово (72г). Пријавените лица се починати во болнички услови.
  Регистрирани сe 784 оздравени пациенти од:
  • Скопје – 477
  • Битола – 52
  • Прилеп – 40
  • Кавадарци – 30
  • Велес – 22
  • Охрид – 19
  • Куманово – 18
  • Гевгелија – 16
  • Штип, Тетово и Кочани – по 14
  • Струмица – 9
  • Радовиш – 8
  • Валандово – 7
  • Кичево и Ресен – по 6
  • Неготино – 5
  • Гостивар, Крива Паланка и Свети Николе – по 4
  • Делчево, Пробиштип и Македонски Брод – по 3
  • Струга, Крушево, Богданци, Демир Хисар, Дебар и Дојран – по 1

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Вестипред 44 минути

  Од денеска влез во Косово со потврда за три вакцини

  Македонијапред 2 часа

  Сибирски студ, внимавајте на голомразица!

  Здравје и убавинапред 2 часа

  Храна која ги зајакнува коските, особено додека старееме

  Македонијапред 15 часа

  Потврдени нови 2.071 случај на ковид во земјава

  Гостиварпред 16 часа

  Компанијата „ALMERO MATTRESS“ од Гостивар добитник на престижна награда од Индустриска Комора на Тирана (CCIT)

  Гостиварпред 19 часа

  Оглас за доделување на социјалните станови во Гостивар наскоро, најавуваат надлежните

  Македонијапред 19 часа

  Скратување на изолација од десет на седум дена, препорача Комисијата за заразни болести

  Гостиварпред 20 часа

  Приведен 27 годишник од гостиварско по распишана потерница

  Гостиварпред 21 час

  Колку пари ќе добијат партиите од Локалните избори во Гостивар: Еден глас 15 денари!

  Македонијапред 21 час

  ДЗС: Просечната нето плата во ноември лани била 29 130 денари

  Вестипред 22 часа

  Во Австрија се воведува задолжителна вакцинација против Ковид-19

  Што, како, каде?!пред 23 часа

  Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

  Гостиварпред 23 часа

  Маж од гостиварско нападнат во семејната куќа

  Македонијапред 1 недела

  Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

  Македонијапред 2 недели

  Горивата од полноќ со поскапени цени

  Македонијапред 2 недели

  Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

  Гостиварпред 3 дена

  Виктор Угриноски го извади светиот крст од Вардар на Водици во Гостивар

  Вестипред 1 недела

  Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

  Гостиварпред 2 недели

  Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

  Македонијапред 2 недели

  Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

  Гостиварпред 1 недела

  Сучење на врвката за градскиот крст за Водици во Гостивар

  Гостиварпред 4 дена

  Се потсетуваме, најсреќните на Водици во Гостивар кои го извадија крстот од Вардар

  Гостиварпред 2 недели

  Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

  Гостиварпред 1 недела

  Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

  Вестипред 4 дена

  Православен празник Водокрст (Водопост)

  Гостиварпред 3 дена

  Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Македонијапред 1 месец

  Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

  Локални избори 2021пред 4 месеци

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 5 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 8 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 8 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 8 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 8 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 9 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 11 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 1 година

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена