Поврзи се со нас

Гостивар

Над 1.900 компании и повеќе од 2.500 граѓани на листата на должници на УЈП

Управата за јавни приходи на својата веб страна ја објави новата листа на должници за даноци, согласно Законот за даночна постапка за долгови доспеани до 30 јуни годинава и неплатени до 31 септември. Се работи за граѓани, фирми и институции кои имаат долг за ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини од вкупен износ: повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност и повисок од 300.000 денари за правните лица.

На Листата на должници објавени се 1.995 правни и 2.520 физички лица. Меѓу нив има компании и граѓани од Гостивар. Вкупно објавениот долг изнесува 10.114.683.435 денари.

Линк до целата ЛИСТА.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!