fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Над 60 оштетени куќи од вчерашните земјотреси во Албанија

Објавено

на

Земјотресите кои вчера ја погодија Албанија, освен паника и страв меѓу граѓаните предизвикаа и материјални штети. Како што јавија албанските медиуми, оштетени биле скоро 70 куќи во неколку градови. Во најголем дел се работи за распукани ѕидови.

Тамошното Министерство за одбрана побара трпение од граѓаните во однос на проценката на штетите, кои ја прават специјализирани служби.

Албанија вчера попладне ја погодија серија земјотреси, од кои два појаки со јачина од 5,4 и 5,1 степени според Рихтер.

Еден од потресите силно беше почувствуван и во Гостивар и ги вознемири жителите.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!