Поврзи се со нас

Гостивар

Наградени во образованието и културата во Гостивар за 2019-та година се…

На свеченоста по повод Денот на Општина Гостивар, беа доделени благодарници и признанија од областа на образованието и културата. Претходно, по објавен конкурс, посебна комисија го направи изборот на најдобрите врз основа на постигнатите резултати и успеси во текот на 2019-та година.

За придонес и афирмација на Гостивар во културата признанија добија: Анди Исмаили, Елиза Абдија, Бурхан Ахмети, Флоранда Мухареми и КУД „Јахи Хасани“.

За најдобри класови беа избрани, 5-Б од ОУ „Фаик Коница“ – Дебреше и 3 година архитектура од средното техничко училиште.

Најдобри ученици основци се: Бехра Беќири и Илина Димитриеска.

Најдобри ученици средношколци се: Фјола Зендели, Костанца Билбиловска и Нусејба Ханџи.

Признанија добија и просветните работници: Селман Калиси, Басри Ристеми, Хамди Хасан и Ѓуро Трпески.

Благодарници им беа доделени и на ресторанот Вита Аби, невладината ИГИ и здружението Дава, којешто отвори народна кујна за сиромашни во Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!