Поврзи се со нас

Вести

НАЈЧИТАНИ ВО 2019-та: Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (втор дел)

На опашката сме од оваа 2019-та година и редно е да се потсетиме на најинтересните и најчитаните текстови на Gostivarpress.mk од јануари, па се до денеска. Порталот Gostivarpress.mk во 2019 објави околу 4.500 вести, од кои 90% се авторски на редакцијата и имаше повеќе од 4.050.000 посети.

Време е на празнувања и почитувајќи го тој дух и за да придонесеме за поубава празнична атмосфера, ќе ги заобиколиме вестите од црната хроника. Денес и утре, целосно ќе ги реобјавиме најчитаните прилози, да се потсетиме што беше тоа што најмногу го привлече вашето внимание…

Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (втор дел)

Објавено на: Јули 10, 2019 @ 12:35

Претходно низ разгледници се потсетивме на изгледот и духот на Гостивар во едни други минати времиња. Во вториот дел разгледуваме стари фотографии од градот.

Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (прв дел)

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 13 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 29 минути

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 1 час

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 4 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 5 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 18 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 20 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 22 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!