Поврзи се со нас

Фудбал

Најдобар фудбалер на светот за 2018 е Лука Модриќ

Капитенот на хрватската репрезентација и играчот на Реал Мадрид, Лука Мордиќ е „The Best“ најдобар фудбалер за 2018 година, според изборот на ФИФА. Модриќ ја однесе престижната награда во конкуренција со Кристијано Роналдо и Мохамед Салах. За Модриќ ова е хет-трик на индивидуални признанија, откако претходно беше прогласен за најдобар на Светското првенство во Русија и најдобар фудбалер во Европа според УЕФА.

Ѕвездата на Франција и ПСЖ, Килијан Мбапе ја доби наградата за најдобар млад фудбалер на Мундијалот 2018 во рангирањето „The Best“ на ФИФА. Наградата за најдобар тренер му припадна на Дидиер Дешам.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!