fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Најпосле убави вести: Македонија го совлада Косово 2:1 – Сега сме само на 90 минути од Европско првенство

Објавено

на

Репрезентацијата на Македонија го совлада Косово во првиот бараж-полуфинален натпревар со резултат 2:1.

Радоста за македонските фудбалери дојде после автоголот на Кололи по шутот на Ристоски во 16.минута, селекцијата на Косово израмни во 29. минута преку Хадерџонај, по недоразбирањето на Велковски и голманот Димитриевски. За истиот Дарко Велковски 5 минути подоцна го постигне победничкиот гол на црвено-жолтите.

Ова е историска победа за македонската фудбалска репрезентација, бидејќи сега ги делат само 90 минути од историски пласман на Европско првенство. Избраниците на Игор Ангеловски во финалниот натпревар ќе се сретнат со репрезентацијата на Грузија.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 8 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 10 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 11 час

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 12 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 14 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 14 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 15 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 15 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!