Поврзи се со нас

Македонија

Најстудено на Попова Шапка и во Лазарополе

Објавено

на

Утрово најстудено е на Попова Шапка и во Лазарополе каде се измерени -2 степени. Нула степени се измерени во Берово, Маврови Анови и Крушево, 2 во Претор, 3 во Крива Паланка, 4 во Охрид и Прилеп, 5 во Тетово, Битола, Струмица и Виница, 6 во Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Штип и Дојран, 7 во Демир Капија, 9 во Гевгелија.

Висината на снежната покривка, како што информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи, на Попова Шапка изнесува 17 сантиметри, а во Крушево 3 сантиметри.

Во текот на ноќта и утрово времето е облачно со врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринава дожд врне на повеќе места и тоа во Штип, Скопје, Демир Капија и во Пелагонија.

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 20 л/м2) и проследени со ретки грмежи, особено во југозападните делови. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11 степени.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 8 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 8 часа

Летно-зимско време…Кои се последиците од поместувањето на часовникот

Гостиварпред 9 часа

Кривична за измама против гостиварец, наплатил 1.800 евра да направи кујна ама не ја испорачал

Македонијапред 12 часа

Годинава ќе има дополнително олеснување на државната матура

Македонијапред 13 часа

Доделени годишните новинарски награди на Здружението на новинари на Македонија

Гостиварпред 14 часа

На Светскиот ден на театарот Гостиварски театар започна подготовка на нова претстава, комедија за бракот

Македонијапред 15 часа

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Гостиварпред 17 часа

Усмртена мечка на патот Тетово-Скопје, возачот повреден

Гостиварпред 17 часа

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Вестипред 19 часа

Ќе ставам крај на војната во Украина за 24 часа, вети Трамп

Гостиварпред 7 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена