fbpx
Поврзи се со нас

Деца Родители

Наместо „Како го помина денот?“ кога се враќа од училиште вашето дете прашајте го…

Објавено

на

Неколку прашања кои треба да му ги поставите на вашето дете кога ќе се врати од училиште наместо „Како го помина денот?“

1.Што те насмеа денес?

2.Кажи ми некој пример за добрина што го забележа или покажа денес

3.Што креативно направи?

4.Со кого го помина големиот одмор?

5.Што знаеш денес, а не го знаеше вчера?

6.Кое ти беше најтешкото правило што мораше да го почитуваш?

7.Ако можеш нешто да смениш од овој ден, што би било тоа?

8.Каква личност беше ти денес на училиште?

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!