fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Напад од куче скитник во гостиварско

Објавено

на

На гостиварското подрачје периодов забележлива е појавата на зголемен број кучиња скитници, кои неретко во чопоризнаат да ги преплашат граѓаните и да напаѓаат.

Последниот случај е регистриран вчера претпладне (17 ноември). Како што соопшти полицијата, во 11 часот и 35 минути, В.Т. на возраст од 77 години од гостиварски Вруток во СВР Тетово пријавил дека движејќи се кон изворите на Вардар во Вруток бил каснат од куче-бездомник.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!