Поврзи се со нас

Гостивар

Напади од бездомни кучиња во Гостивар и Здуње

Објавено

на

Изминатите два дена регистрирани се два напади од кучиња скитници на гостиварско подрачје.

Дваесет и седумгодишен гостиварец вчера (втори мај) во 21 часот во СВР Тетово пријавил дека на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар бил каснат од куче скитник.

Седумдесетгодишен жител на гостиварско Здуње, на први мај во 12 часот пријавил дека во селото бил каснат од бездомно куче.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена