Поврзи се со нас

Гостивар

Напади од кучиња скитници во Гостивар и Жировница

Вчера (13  февруари) во 15 часот и 30 минути, 54 годишниот М.Р. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 13 часот на плац на шлеп-служба во Гостивар бил нападнат од куче и бегајќи паднал и се здобил со тешки телесни повреди.

Во 14 часот, пак М.К. од долнореканското село Жировница, пријавил дека претходниот ден околу 8 часот во близина на селската џамија неговата 19 – годишна ќерка била касната од куче скитник на левата рака.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!