Поврзи се со нас

Вести

Një 18 vjeçar i sulmuar në rrugë në Gostivar

Објавено

на

Në periudhën e kaluar rastet e sulmeve fizike në Gostivar janë bërë më të shpeshta. I fundit është regjistruar dje. Siç njoftoi MPB-ja dje (24 prill) në ora 14.00 në Stacionin Policor të Gostivarit, tetëmbëdhjetë vjeçari T.T. nga Gostivari ka raportuar se rreth orës 5.40 të mëngjesit në rrugën “Zhivko Brajkoski” është sulmuar fizikisht nga S.I. nga Gostivari.

Rasti është duke u zbardhur, njofton policia.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 1 минута

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи упати честитка по повод Курбан Бајрам

Гостиварпред 1 час

Приведен гостиварец заради „тешка кражба“ од куќа во изградба

Спортпред 4 часа

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

Здравје и убавинапред 6 часа

Маска за регенерирање на косата која можете сами да си ја направите

Спортпред 21 час

Почнува Европското фудбалско првенство ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Гостиварпред 23 часа

Мајка пријавила физички напад со солзавец врз нејзиниот малолетен син во Гостивар

Вестипред 24 часа

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш штом Украина ги повлече војниците и прекине кандидатурата за НАТО

Гостиварпред 1 ден

Жена од Долна Бањица повредена при гаснење на пожар

Вестипред 1 ден

Почнува муслиманскиот аџилак, се очекуваат два милиони аџии

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Нападнат 18 годишник на улица во Гостивар

Објавено

на

Изминатиот период зачестија случаите на физички напади во Гостивар. Последниот е регистриран вчера. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи вчера (24 април) во 14.00 часот во Полициската станица Гостивар, осумнаесетгодишниот Т.Т. од Гостивар пријавил дека утрото околу 5.40 часот на улицата „Живко Брајкоски“ бил физички нападнат од С.И. од Гостивар.

Се работи на расчистување на случајот, информира полицијата.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена