Поврзи се со нас

Гостивар

Нападнат и ограбен малолетник на улица во Гостивар

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека вчера (25 октомври) во 17 часот и 30 минути било пријавено дека на улица „Боге Велјановски“ во Гостивар малолетник од Гостивар физички бил нападнат од три лица.

Според пријавеното, во нападот едното од нив користело и метален предмет, а потоа му го одзеле мобилниот телефон и парични средства. Се расчистува и документира случајот, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 2 часа

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 3 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 4 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 18 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 21 час

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 24 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Објавено

на

Sektori i punëve të brendshme Tetovë informon se dje (25 Tetor) në orën 17 e 30 minuta ka qenë paraqitur se në rrugën “Boge Veljanovski” në Gostivar i mitur nga Gostivari ka qenë fizikisht i sulmuar nga tre persona.

Sipas paraqitjes, në sulmin njëri prej tyre ka përdorur edhe mjet metalik, e pastaj ia kanë marrë telefonin celular dhe të hollat. Rasti pastrohet dhe dokumentohet, njoftoi policia.

Популарно изминативе 100 дена