fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нападната 33-годишна жена во Гостивар, приведени се три лица

Објавено

на

Полицискиот билтен за последното деноноќие за Гостивар бележи пријава за физички напад врз жена.

Вчеравечер ( 1 ноември) во периодот од 23 часот и 30 минути до половина час по полноќ на 2 ноември, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода 50-годишната гостиварка С.А. и Ј.А.(34) и Л.А.(33), двајцата од гостиварски Балиндол, затоа што претходно на улица „Илинденска“ во Гостивар физички ја нападнале 33-годишната С.А., исто така, од Гостивар.

Полицијата известува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!