fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Нападната жена од кучиња скитници во Врапчиште

Објавено

на

Триесет и четиригодишната М.Х. од селото Врапчиште, вчера (28 мај) пријавила дека утрото околу 8 часот и 30 минути, во близина на семејната куќа била нападната од повеќе кучиња-скитници, кои и нанесле повреди на двете нозе.

По укажаната лекарска помош во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, таа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, соопшти Секторот за внатрешни работи.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!