Поврзи се со нас

Спорт

Наполи сака 150 милиони евра за трансфер на Осимен

Објавено

на

Наполи планира да го продаде напаѓачот Виктор Осимен за околу 150 милиони евра, објави „Фут Меркато“.

ПСЖ активно работи на трансферот на 24-годишниот играч, а за него се заинтересирани и Манчестер јунајтед и Челзи.

Дополнително, се известува дека италијанскиот клуб размислува за продолжување на договорот со напаѓачот доколку Наполи ја заврши сезоната со трофеи. Самиот Осимен не исклучува дека ќе остане и следната сезона, а исто така смета дека трансферот во ПСЖ ќе ја отежне преселбата во Премиер лигата каде играчот сака да игра.

Претходно беше објавено дека советникот на ПСЖ, Луис Кампош ќе се сретне со агентот на Осимен за време на репрезентативната пауза.

Оваа сезона нигерискиот фудбалер забележа 29 настапи за Наполи во сите натпреварувања, постигна 25 голови и пет асистенции.

Порталот „Трансфермаркт“ го проценува на 100 милиони евра.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 2 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 2 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 3 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 4 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 17 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 18 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 19 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 19 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 20 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена