fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Напредува изградбата на новиот мост на реката Вардар во Гостивар

Објавено

на

Тече изградбата на новиот мост на реката Вардар. Со мостот ќе се поврзат два значајни дела на градот, со што ќе се ублажи сообраќајниот метеж во централното пордрачје.

14329886_384003698390320_3583002183078930881_n

Новиот мост на реката Вардар ќе ја поврзе улица “ЈНА” со улица “Живко Брајковски” од другата страна на реката, односно со населба Дутлок.
Предвидено е мостот да биде 42 метри долг и 20 метри широк. Ќе има 4 сообраќајни ленти широки по 3,50 метри, 2 велосипедски патеки широки по 1 метар и 2 тротоари со ширина од 2 метри.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!