Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 21/03/2019 | 17:38

Настан во чест на 21 март на градскиот плоштад во Гостивар

Во рамки на одбележувањето на 21 март, Денот на екологијата и Денот на лицата со Даунов синдром, на градскиот плоштад во Гостивар се одржа настан во кој учествуваа ученици од основните и средни училишта од градот и од селата.

Учениците на посебни штандови презентираа еколошки проекти, најразлични изработки од рециклирани материјали и испратија пораки за зачувување на животната средина, прифаќање на различностите и почит кон децата со Даунов синдром.

Напишете коментар