Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Натпревар на сезоната за гостиварци: КК Гостивар – МЗТ Скопје, вторник, 18 часот

Објавено

на

После 48 часа пауза во вторник, во Младост, се игра вториот натпревар од полуфиналната пресметка помеѓу КК Гостивар и МЗТ Скопје. „Штрковите“ го добија првиот дуел во Скопје и имаат 1-0 во серијата, подобар од пет.

За Гостивар слободно може да кажеме ова е натпревар на сезоната. Со победа КК Гостивар ќе ја продолжи еуфоричната атмосфера за најмалку уште 3 дена, закажувајќи уште еден натпревар, а се почнува од почеток и за двете екипи. Втора победа за гостите значително би ја зголемила предноста во полуфиналето, ќе имаат меч топка на домашен терен во третата пресметка.

Гостивар е подготвен за спектаклот што следи, после инвазијата на Аеродром во неделата и одличното издание на гостиварската публика и гостиварските навивачи, за вториот натпревар може само да претпоставуваме што ќе се случува во Младост.

Поддршката од трибините на овој натпревар на “бело-сините” им е повеќе од потребна. Кошаркарите, тренерот, управата ги повикуваат сите љубители на кошарката од Гостивар и регионот, да дојдат и достоинствено ги поддржат гостиварските кошаркари.

Поради важноста на натпреварот, големиот интерес и дополнителните контроли на влезовите, КК Гостивар ја замолува публиката да пристигне барем 15 минути порано од планираното време. Од клубот уште информираат обезбедени се навивачки реквизити за публиката, за комплетна аудио-визуелна „лудница“.

Натпреварот КК Гостивар – МЗТ Скопје, започнува во 18 часот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Вестипред 1 час

Захарова: Русија ќе нападне британски цели доколку британското оружје го употреби Украина за удар на руска територија

Македонијапред 2 часа

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Гостиварпред 3 часа

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 5 часа

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 6 часа

Болница Гостивар-Пуштено во употреба обновеното невропсихијатриско одделение

Гостиварпред 7 часа

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Спортпред 8 часа

Аталанта го совлада Баер Леверкузен и ја освои Лигата на Европа

Здравје и убавинапред 10 часа

Висок крвен притисок – Тивок, а опасен непријател на здравјето

Парламентарни избори 2024пред 21 час

„Влен“ објави дека со гласањето во Ларце доби плус еден пратеник

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена